„Čuvanje i promocija kulture i umjetnosti u osnovnim školama“

Tokom mjeseca novembra i decembra 2023. godine uspješno je realizovana turneja dramske sekcije „Sedma“ koju čine učenici nižih razreda naše škole sa predstavom “Ježeva kućica”. Tom prilikom predstavu je pogledalo više od 1350 učenika i njihovih nastavnika čime je u potpunosti opravdan navedeni projekat. Pored devet osnovnih škola sa područja Općine Ilidža predstavu su pogledali i učenici JU OŠ “Malta”, “Aleksa Šantić” i “Hadžići”.

Da je projekat bio veoma kvalitetan i uspješan govori i činjenica da je prilikom gostovanja dramske sekcije u JU „Peta osnovna škola“ snimljen i prilog koji je 7.12.2023.g. prikazan u emisiji „Jutro za sve“ BHRT-a.

8.12.2023. godine učitelj Hajrudin Neradin sa članovima dramske sekcije gostovao je na FTV u emisiji „Dobro jutro“ gdje je predstavio projekat, pri čemu je naglasio da je isti finansirala Općina Ilidža i tom prilikom se zahvalio i načelniku Općine gosp. Nerminu Muzuru.