Novosti

Previous Next

Upozoravnje na opasnost od mina

Na XXIII općinskom takmičenju iz programa "Upozoravnje na opasnost od mina" održanom 05.11.2019 godine, ekipa naše škole osvojila je drugo mjesto. Ekipa u sastavu:

 

Osmanović Jsmina VII-2

Bavčić Harun VII-2

Čano Bakir VII-1

 

 Čestitamo učenicima i nastavnici Hasanagić Berini za osvojeno drugo mjesto! Lijep pozdrav!  
 
                                                                                                            Novinarska sekcija.

 

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba