Novosti

Previous Next

URUČENJE PLAKETE DRAMSKOJ SEKCIJI ZA NAJBOLJU PREDSTAVU PO ODLUCI PUBLIKE NA FESTIVALU DJEČIJE UMJETNOSTI SARAJEVO

Danas u našoj školi pravo veselje... Posjetio nas je pisac Fahrudin Kučuk kao direktor FEDU-i  i našim glumcima uručio Plaketu - nagradu publike sa 5.FEDU festivala održanog u Sarajevu od 03.05.- 07.05.2019.godine. Zahvaljujemo se od srca, a čika Fahri su naši mali glumci priredili iznenađenje za rođendan i počastili ga njegovim pjesmama ( iz knjige " I životinje maštaju, zar ne?") uz dramski prikaz pjesama: Budilnik, Jež neizbjež, Manekenka, Šumski novinar, Medeni medo i Zemljoradnik.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba