IV humanitarni bazar "Otvorena vrata"

U prostorijama JU „Sedma osnovna škola“ ilidža 28.12.2017.godine sa početkom u 16,00 sati održan je IV humanitarni bazar „Otvorena vrata“.
Cilj bazara je, kao i prethodnih godina, prikupljanje sredstva za liječenje učenika Huseina Hadžića. Husein je učenik trećeg razreda Sedme osnovne škole i od rođenja vodi bitku sa jednom rijetkom bolešću, a to je kongenitalni megakolon ili Hiršprungova bolest – bolest crijeva. Huseinu su svakodnevno potrebne liječničke konsultacije, a često mora odlaziti i u bolnicu. Husein je krajem 2017.g bio na detaljnom pregledu i konsultacijama u Beogradu, kao i kod tima Švedskih ljekara koji su dolazili u Sarajevo.
Ovogodišnji bazar je posjetilo i dalo svoj doprinos blizu 300 osoba. Bazar su svojim učešćem, osim roditelja, učenika, nastavnika i prijatelja škole, uveličali članovi udruženja invalidnih i bolesnih osoba Blažuj i učenici srednje škole za stručno obrazovanje i radno osposobljavanje.
Nakon bazara, učenici škole su za sve prisutne održali mali koncert, a premijerno je održana i predstava „Ljepotica i zvijer“ pripremljena za ovaj povod.