Novosti

Previous Next

03.05.2019.godine, petak, CENTAR ZA KULTURU JELIĆEVA, Sarajevo

Članovi dramske sekcije naše škole „SEDMA“  sa predstavom „Ljepotica i zvijer“ , uvršteni su u takmičarski program 5. Festivala dječije umjetnosti ( FEDU) i pripala im je čast da otvore festival 03.05.2019.godine u 12 sati u Centru za kulturu Jelićeva.
 Bila je  čast da otvore ovako važan dječiji festival, gdje su članove sekcije i publiku  na početku pozdravili direktor festivala g. Fahrudin Kučuk i Indira Kučuk-Sorguč. Sala je bila prepuna i publika je uživala u čaroliji naših mladih glumaca. 

Zahvaljujemo se na podršci publici , a posebno učenicima OŠ  "Safvet beg Bašagić" i "Sedmoj", i naravno ostalim gostima...

Bio je ovo jedan važa dan za našu školu i za učenike naše škole.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba