Novosti

Previous Next

16.03.2019.godine- ILIDŽA OPEN 2019.... Još jedan veliki uspjeh naše učenice NEJLE MEŠEVIĆ.

Nejla Mešević je učenica VIII razreda naše škole. Pored toga što je odlična učenica, Nejla je veoma aktivna i u vannastavnim aktivnostima. Kao član dramske sekcije učestvovala je na mnogim festivalima i osvajala nagrade.
Od svoje četvrte godine trenira karate  u Karate klubu Champion Ilidža kod trenera Mensura Agovića.
Prvakinja je općine, kantona, države i član je Dječije reprezentacije Bosne i Hercegovine.
U njenom vlasništvu je više od 40 osvojenih medalja  sa općinskih, kantonalnih, državnih, regionalnih, međunarodnih i internacionalnih turnira.
Posljednja medalja koju je Nejla osvojila je osvojena 16.03.2019. godine na turniru lidža Open 2019. gdje je Nejla u veoma jakoj konkurenciji takmičara osvojila 1. mjesto- borbe kadetkinje do 54kg.
ČESTITAMO NEJLA I SRETNO DALJE, SVE DO OLIMPIJADE!

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba