Novosti

Previous Next

Rezultati audicije za seriju „ Školokrečina“

Na audiciji za igranu seriju „Školokrečina“, održanoj prošlog utorka u Centru za mlade i kulturu u Sarajevu, u organizaciji Mebius filma i pred eminentnim imenima BiH kinematografije, naši učenici: Paro Emrah, Salčin Amra, Šehić Ena, Alajbegović Kerim, Alajbegović Vildana i Durić Ema su zadovoljili kriterije žirija i dobili uloge u seriji koja će se uskoro snimati u Sarajevu.
Čestitamo našim učenicima na prvim filmskim rolama i želimo im puno uspjeha u daljem radu.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba