Novosti

Previous Next

Audicija za izbor glumaca

05.03.2019.godine članovi dramske sekcije " Sedme osnovne škole" Blažuj, pozvani su na finalnu audiciju za snimanje serije " Školokrečina" u organizaciji Mebius filma. Pošto su prošli prvu audiciju uspješno, naši učenici: Amra, Emrah, Ena, Ema, Emina, Vildana i Kerim su u 10 sati u Centru za kulturu Sarajevo, pred žirijem sastavljenim od eminentnih filmskih radnika, Jasnom Diklić i Šuhretom Dudom Sokolović, pokazali svoj talenat i na najbolji način predstavili sebe i svoju školu. Sada očekujemo rezultate audicije, nadamo se da će biti pozitivni!

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba