Posjeta učenika petih razreda fabrici "Violeta"

Učenici V razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su fabriku „Violeta“ u bosanskohercegovačkom gradu Grude. Tom prilikom svratili su na poznati vodopad Kravice, gdje su zatekli mnogo turista i prelijep proljetni ugođaj.
Poseban dojam na njih, ipak je ostavilo ljubazno osoblje „Violete“ koji su sa posebnom pažnjom, nježnošću i osmjesima pozdravili dolazak naših mališana. Do izražaja je došao i  profesionalizam mladih uposlenica, koje su ih podijeljene u manje grupe, provele kroz cijelu fabriku i detaljno upoznale sa svim prostorijama i načinima proizvodnje svih proizvoda koje možemo naći na našem tržištu. Učenici su imali priliku prvi put vidjeli robota koji slaže pakete i tu su poželjeli ostati nešto duže, promatrajući tehnološki napredak naših fabrika.