22. Dječiji teatar festival u Gračanici, od 10.05.- 11.05.2019.

PRVA NAGRADA ZA PREDSTAVU U CJELINI "Ježeva kućica" u izvodjenju Dramske grupe "Sedma"
U periodu od 10.05.- 11.05.2019.godine učestvovali smo na Festivalu u Gračanici sa dvije naše predstave i to „Siromašni Romeo“ u izvođenju starije grupe i „Ježeva kućica“ u izvođenju mlađe grupe dramske sekcije. U prepunoj dvorani Bosanskog kulturnog centra Gračanica naši učenici su poslije oba nastupa ispračeni gromoglasnim aplauzom.U veoma jakoj konkurenciji od 14 predstava iz Tuzle, Velike Kladuše, Sanskog Mosta, Mostara, Živinica, Gradačca, Gračanice i Trebinja, naša predstava „Ježeva kućica“ je osvojila Prvu nagradu- Nagradu za predstavu u cjelini od strane stručnog žirija u sastavu: Kemal Bašić- dramaturg, Merima Baraković- producent i Sead Đulić- reditelj.

U predstavama su učestvovali učenici VIII razreda: Amra Salčin, Emrah Paro, Ema Durić, Haris Salčin, Ena Šehović, Haris Mujčić, Vildana Alajbegović, Faris Mujčić, Emina Begović i Amina Omerović, te učenici IV razreda: Bilal Karović, Lajla Mrkulić, Selver Durić, Ajna Softić, Husein Hadžić, Sarah Berić, Emir Avdić, Sajra Godinjak, Asad Džemidžić i Emir Mešanović. U pratnji su bili učitelji Emina Šabić i Hajrudin Neradin i domar Adnan Sinanović.
Veoma smo ponosni što smo našu školu, općinu i kanton dostojno predstavili na ovako važnom festivalu