Posjeta Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari 2019

U četvrtak, 25.4.2019. godine, učenici sedmih razreda svih ilidžanskih osnovnih škola posjetili su Memorijalni centar Srebrenica-Potočari. Ovo je već dvanaesta po redu posjeta Srebrenici ovog tipa koju organizuje Općina Ilidža uz saglasnost Ministarstva. Naši učenici su doživjeli ovu posjetu na pravi način, otišli su s jednim, a vratili se s drugim, novim emocijama i saznanjima. Posjeta se sastojala od posjete mezarju i memorijalnom centru gdje su se učenici mogli upoznati sa svim činjenicama vezanim za ratna dešavanja u Srebrenici. Sama posjeta je izuzetno edukativna i nadamo se da će se ova tradicija nastaviti u budućnosti.