Fiskulturna sala nakon 80 godina

JU "Sedma osnovna škola" Ilidža-Blažuj radi od 1931. godine. Prvobitno je radila kao odjeljenje škole u Hadžićima da bi danas (od 2016. godine) postala jedna od najsavremenije uređenih i opremljenih škola u BiH. Od te daleke 1931. godine do danas, u njoj je svoja temeljna znanja steklo zaista mnogo učenika. Međutim, ono što je nedostajalo našoj školi tokom svih tih godina je fiskulturna sala. Tek nakon izgradnje nove školske zgrade, na temeljima stare škole, izgrađena je fiskulturna sala. S radošću saopćavamo da su radovi na fiskulturnoj sali privedeni kraju i da je ona od  ponedjeljka,18.3.2019. godine, otvorena za učenike. Učenici nisu krili svoje ushićenje, kako zbog samog objekta i komfora tako i zbog savremene sportske opreme i rekvizita koji su im dostupni za korištenje.
Evo kakvi su utisci učenika nakon prvih časova tjelesnog odgoja održanih u pravoj a ne u improviziranoj fiskulturnoj sali.
,,Presretna sam zbog toga što konačno i mi imamo salu kao što imaju i druge škole. Jesmo dugo čekali, ali se isplatilo. Dobili smo najljepšu i najopremljeniju salu. Sada možemo uživati u odbojkaškim, košarkaškim i nogometnim mečevima.“

Nejra Bulagić

,,Sala je odlična. Ima sve što nam je potrebno za časove tjelesnog odgoja. Sada je sve nekako lahko i jednostavno. Dugo smo se mučili u improvizovanoj sali i svlačionicama. Nadam se da će se svi učenici potruditi da čuvaju opremu i da će biti odgovorni.“

Rijalda Ramić

,,Časovi tjelesnog odgoja su za nas učenike uvijek predstavljali radost, a sada su pravo uživanje. “

Mevludin Jahić

,, Presretna sam zbog toga što, konačno, imamo fiskulturnu salu. Sve je novo i lijepo. Najviše mi se dopada to što ćemo moći igrati prave košarkaške utakmice.“

Elma Alomerović

,,Mislim da nam, konačno, u našoj školi ništa ne nedostaje. Imamo sve potrebne uvjete za rad. Sada je na nama da to čuvamo, koristimo na najbolji način i uživamo u vremenu provedenom u školi.“