15.03.2019.godine u 18 sati, sala kina Igman. Ilidža-Osma večer poezije “Ilidžo, u srcu i stihu te nosim“

Osmu godinu zaredom, Udruženje za očuvanje tradiciju i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva ”BAŠLIJA” povodom “Dana Općine Ilidža 2019” organizovalo je večer poezije “ Ilidžo, u srcu i stihu te nosim”.
Ilidžom su na ovoj poetskoj večeri odzvanjali stihovi koji dolaze iz srca svakog djeteta, jer su svoje stihove pisali sa puno pažnje, posvećenosti i ljubavi prema Ilidži.
Svečanost je organizovana u sali Multimedijalnog centra Ilidža 15.marta 2019.godine.
U ovom projektu, učestvovalo je 180 učenika, iz devet osnovnih škola, za koje je bilo zaduženo 36 nastavnika. Učestvovale su Prva, Druga, Treća, Četvrta, Peta, Šesta , Sedma, Deveta i Deseta osnovna škola. Učenici su svoje radove pisali na teme: “Ilidža je mjesto ljepote i dobrote” i “Ilidža je moj svijet i moj grad”.
Učenici naše škole su također konkurisali i naravno osvojili nagrade u svojoj konkurenciji. Vildana Alajbegović je osvojila drugu nagradu, a Mevludin Jahić treću nagradu. Njihovi mentori nastavnici Elma Šehić i Hajrudin Neradin su dobili zahvalnice.
Čestitke nagrađenim i puno uspjeha u daljem radu.