Lopov uvijek bude otkriven

Pripadnici MUP-a KS su 25.februara 2019. godine, u prostorijama naše škole, održali edukaciju za učenike šestih razreda iz oblasti kriminaliteta pod nazivom ,,Lopov uvijek bude otkriven“. Predavači su se potrudili da edukacija, pored primarne svrhe, bude i zanimljiva učenicima. Učenici su mogli vidjeti kako policijski psi vrlo jednostavno pronalaze ukradene predmete ili narkotike. Naravno, bili su fascinirani spretnošću pasa, ali i cjelokupnom pojavom i načinom rada policijskih službenika. Naučili su ono najbitnije - da je krađa kriminalno djelo i da onaj ko krade uvijek bude pronađen i sankcionisan zbog svojih postupaka.