Novosti

Općinsko takmičenje iz Fizike 2022

 

Dana 07.03.2022. godine održano je općinsko takmičenje učenika osnovnih škola iz fizike. Učenik Tarik Muminović (VIII-2)  sa osvojenih 85 bodova zauzeo je prvo mjesto čime je stekao pravo da učestvuje na kantonalnom takmičenju iz fizike za osmi razred.

Značajan rezultat postigli su i učenici devetog razreda: Irma Halep (5. mjesto), Harun Bavčić (14. mjesto) i Nejla Šuško (21. mjesto).

Učenici devetog razreda osvojili su treće, a učenici osmog razreda četvrto mjesto. U ukupnom plasmanu naša škola osvojila je četvrto mjesto sa 134 boda. 

Naše takmičare pripremala je nastavnica Aljović Alma. Ovom prilikom nastavnici i učenicima čestitamo na postignutom uspjehu sa željom da i dalje svojim radom nastave nizati samo uspjehe.

Učeniku Muminović Tariku želimo sreću i što bolji uspjeh na predstojećem kantonalnom takmičenju.

 

 

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba