Smjernice za izbor srednje škole

Udruženje pedagoga Kantona Sarajevo

Završetkom obrazovanja u osnovnoj školi učenici donose odluku o izboru srednje škole koju žele upisati, a time i izboru budućeg zanimanja. Budući da mnogi učenici nisu sigurni u svoja interesovanja i sposobnosti, potrebno im je pružiti pomoć u donošenju realne profesionalne odluke, koja će biti u skladu s njihovim specifičnim i općim mogućnostima.
Takva pomoć učenicima obuhvata profesionalno informiranje, savjetovanje i praćenje njihovog rada.

IZBOR SREDNJE ŠKOLE
Dilema sa kojom se suočavaju učenici završnih razreda osnovne škole?

Dragi učeniče,

vrijeme odluke o izboru srednje škole je pred tobom.

Koje zanimanje da odabereš? Za koju školu da se odlučiš?

Pravilan izbor zanimanja je vrlo važan preduvjet buduće uspješne karijere. Uspješna karijera je usko povezana s dobro odabranim zanimanjem.

Link: Prilog