Preporuke za roditelje/staratelje kao stručna pomoć na zaštiti mentalnog zdravlja djece i adolescenata u toku pandemije

Dragi roditelji/staratelji,

situacija u kojoj se nalazi cijeli svijet zbog korona virusa za sve nas je nova i puna poteškoća i izazova, kako u profesionalnom tako i u privatnom životu.

Ali također, ovo je i vrijeme kada zbog trenutne situacije imate priliku provesti više vremena sa svojom djecom u vlastitom domu. Stoga, posvetite ovo vrijeme za razvijanje socijalnih i emocionalnih vještina vaše djece i za zajedničko druženje.

U prilogu se nalaze preporuke za roditelje/staratelje kao stručnu pomoć na zaštititi mentalnog zdravlja djece i adolescenata za vrijeme epidemiološke krize koju prolazimo.

Više informacija možete pogledati ovdje