Novosti

Previous Next

Tradicionalni humanitarni Bazar "Otvorena vrata"

26. i 27. 12.2019. godine u 18:00h održan je tradicionalni humanitarni Bazar "Otvorena vrata". Članovi dramske sekcije su pripremili dvije predstave. Prvu noć izveli su predstavu „Crvenkapica, ko se boji vuka još“, a drugu noć predstavu „Mravac“.
Takođe učestvovali su i učenici koji su pripremili mali koncert, KUD “Ilidža“, gosti iz „Devete osnovne škole“ te udruženje za očuvanje tradicije i razvoj kulturno – umjetničkog stvaralaštva „Bašlija“ koji su nastupili u koreografiji Džeme Hurića.
Podršku su dali i udruženje invalidnih bolesnih osoba „Blažuj“, udruženje dijaliznih i transplatiranih KS, te organizacija Dogs Trust.
Prikupljeno je 6736,40 KM. Sva sredstva namijenjena su za liječenje našeg učenika.
Hvala vam što ste i ove godine pokazali svoju humanost i na ovom bazaru.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba