Posjeta MAS-u

Dana 08. 02. 2019. učenici V-1 i V-3 razreda naše škole su posjetili Međunarodni aerodrom Sarajevo. Ljubazno osoblje koji su bili zaduženi za realizaciju programa posjete, veoma detaljno su predstavili i pokazali proceduru dolaska na aerodrom, prihvata i otpreme putnika, samim tim počevši od prijavljivanja na check-in (registracije putnika) i predaje prtljage, zatim odlaska na pasošku i carinsku kontrolu gdje su se upoznali sa procedurom prolaska kroz moderno sofisticirane uređaje za kontrolu putnika kako biše nesmetano došli do gate-a. Nakon čega su učenici obišli ramp-handling gdje su uživali posmatrajući direktno slijetanje aviona na pistu. Učenici su imali priliku da se upoznaju i sa različitom vrstom specijalizovanih vozila koja služe za sve potrebne operacije opsluživanja zrakoplova. U povratku, učenike je posebno oduševio pas koji je također "uposlenik" zadužen za pretres i pronalaženje eksplozivnih naprava. Nakon dvosatnog obilaska naše učenike su isti uposlenici doveli do izlaza gdje nas je čekao autobus kompanije "Fare tours".