V. HUMANITARNI BAZAR ,,OTVORENA VRATA“

27.12.2018. godine u našoj školi je održan Peti  humanitarni bazar ,,Otvorena vrata“.  Bazar ovakvog tipa je pokazatelj naše empatije i spremnosti da pomognemo onima koji su se našli u nevolji. Nažalost, u našoj državi je mnogo ljudi koji trebaju različite vrste pomoći, a svakako je pomoć najpotrebnija  onima koji se bore s opakim bolestima i trebaju liječenje van naše države. Takav slučaj je i sa našim učenikom Hadžić Huseinom koji boluje od vrlo rijetke bolesti debelog crijeva (Hirchprung). Ovaj destogodišnji dječak treba da ide 17.1.2019. godine u Tursku na svoju petu operaciju.  Jasno je da ovo liječenje iziskuje veliki iznos  novca pa je malom Huseinu i njegovim roditeljima pomoć neophodna. Humanitarni bazar je način na koji smo i ovog puta odlučili pomoći našem učeniku.  Bazar se sastojao od prodajnog i kulturno-umjetničkog dijela. Učenici su, uz pomoć svojih roditelja i nastavnika, napravili mnoštvo (uglavnom ukrasnih) predmeta koje su prodavali po neznatnim cijenama. Osim toga, na bazaru se moglo kupiti i dosta ukusne hrane, naročito kolača. U okviru ovog dijela, kao podrška i pomoć, pridružili su nam se i članovi Udruženja invalidnih i bolesnih osoba Blažuj. U okviru humanitarnog bazara odigrane su i dvije predstave koje su izveli učenici školske dramske sekcije. Predstave je režirao i do profesionalnog nivoa uzdigao profesor razredne nastave Hajrudin Neradin. Prva predstava - ,,Ježeva kućica“  bila je namijenjena učenicima nižih razreda, a predstava ,, Siromašni Romeo“ pobrala je simpatije odraslih. Na kraju, možemo zaključiti da je bazar bio vrlo uspješan jer je odziv roditelja i prijatelja naše škole bio  impozantan, a skupljena je i značajna suma novca (preko 5000 KM).  Zajedno smo pokazali da dobrota živi u nama i da se sve može “kad se male ruke slože“. Nadamo se da će prikupljeni novac doprinijeti Huseinovom izlječenju i osigurati osmijeh na njegovom licu.