Pokušajmo ostaviti zemlju u boljem stanju od onoga u kome si je zatekao

Osnovni cilj odgoja i obrazovanja je osposobiti učenike za život u društvu. Da bi društvo uopće postojalo, neophodna je čista priroda. Tog preduslova su itekako svjesni naši učenici. Oni na razne načine, u okviru ekološke sekcije, rade na očuvanju okoliša i podstiču druge na to. Iz tog razloga su naši “mali ekolozi“ bili učesnici projekta ,,Radionica 2018“ koja je održana 24.11.2018. u multimedijalnoj sali Druge osnovne škole u Hrasnici. Organizator projekta je Ekološko udruženje,,Aleja“ Ilidža, a predavači su bili: Minela Delić, učiteljica razredne nastave, i Emina Abdulovski, magistar ekologije. Cilj projekta je bio da učesnici kroz interaktivnu radionicu i stručno predavanje steknu novo znanje, pokažu svoju kreativnost i svijest o očuvanju prirodnog okruženja. Svoju svjesnost, odgovornost i kreativnost naši učenici su pokazali sakupljanjem i reciklažom starog papira. Pokazali su da stari papir ne mora biti samo nepoželjno smeće, već da od njega mogu nastati različiti korisni predmeti. Za doprinos i učešće u ovom projektu oni su dobili  zahvalnicu kojom se ponose jer je ona pokazatelj da su na pravom putu te da čine nešto dobro i korisno.

,,Čuvajmo Zemlju i prirodu na njoj jer ih nismo naslijedili od svojih djedova i očeva, nego smo ih pozajmili od svojih potomaka.“