Policija u školi zbog prvačića

U školi se učenici, još  od prvog razreda, u okviru različitih predmeta upoznaju sa saobraćajnom kulturom. Ovog puta, o ponašanju pješaka u saobraćaju, našim prvačićima su direktno i slikovito govorili uposlenici sarajevske saobraćajne policije. Pored pravila ponašanja u saobraćaju, naši najmlađi su imali priliku i da uđu u policijski automobil, uključe rotaciona svjetla i sirenu, ali i da lisicama vežu svoje učiteljice. Iako bi mnogi učenici starijih razreda možda pozavidjeli prvačićima na ovoj privilegiji, ipak su prvačići jedva dočekali da policajci otključaju lisice i oslobode ruke njihovih učiteljica. Nema sumnje u to da će ovaj dan našim prvacima ostati u lijepom sjećanju, ali i da su mnogo toga i naučili.