Zdravlje prije svega

Mnogi učenici su bili iznenađeni kada su, 3.10. 2018. godine, trebali izuti svoje tenisice na školskom holu i stati na neobičnu plavu podlogu.
Naime, nije to bio izbor za najljepše dječije čarape ili stopala, već ozbiljan ljekarski pregled.
U okviru Akcije preventivnih pregleda djece predškolskog i školskog  uzrasta, s ciljem ranog otkrivanja, prevencije i saniranja deformiteta lokomotornog sistema u našu školu, sa svom potrebnom opremom, stigao je stručni tim doktora i tehničara ispred  d.o.o. ORTOPEDICA iz Sarajeva.
* Najvažniji cilj akcije jeste jačanje svijesti o potrebi preventivne brige o kičmi i stopalima kod djece jer njihovo zdravlje u odmakloj dobi direktno je povezano sa pravilnim razvojem u predškolskoj i školskoj dobi.
* Kao što je sasvim normalno i općeprihvaćeno da vodimo preventivnu brigu o zubima, vidu, intelektualnom i tjelesnom razvoju, jednako tako treba biti i s brigom o kičmi i stopalima.